Які родимки потрібно видаляти?

0
64

Люди рідко народжуються з родимками, але впродовж життя на нашому тілі можуть з’являтися десятки таких утворень. Більшість із них — безпечні, й потребують лише захисту від сонця. Але якщо родимка почала спричиняти дискомфорт — свербіти, боліти, збільшуватися в розмірі — потрібно звернутися до дерматолога на видалення невуса. Сьогодні ми розкажемо про те, як відрізнити злоякісну родимку, які ознаки свідчать про розвиток хворобливого процесу та як проводити самостійну перевірку невусів на тілі.

Як відрізнити злоякісну та доброякісну родимку?

Усі новоутворення на нашому тілі можна розділити на 2 категорії — доброякісні та злоякісні. Під доброякісними розуміємо “безпечні” родимки, які не шкодять здоров’ю та не потребують втручання лікаря. Проте під впливом ультрафіолету та інших чинників будь-який доброякісний невус може перетворитися у злоякісний. Ознаками такого процесу є:

  • зміна кольору, розміру або форми родимки;
  • лусочки, кірки, кров на поверхні невуса;
  • набряки та запалення родимки або шкіри навколо неї;
  • невус став більш щільним або більш м’яким, отримав нерівні краї.

Також до дерматолога варто звернутися у випадку, якщо родимка часто травмується одягом або має незвично великий розмір: від 6 мм в діаметрі.

Хибно вважати, що злоякісна родимка дуже яскраво вирізняється на тілі, й ви її точно не пропустити. Ретельний огляд невусів хоча б 1 раз на місяць допоможе не пропустити розвиток злоякісного процесу та вчасно звернутися до лікаря. А профілактичні огляди — бути впевненим у власному здоров’ї.

Відвідувати дерматолога профілактично потрібно 1 раз на рік. Спеціаліст огляне родимки під дерматоскопом, та допоможе вчасно виявити розвиток злоякісного процесу. Дерматоскопія — діагностична процедура, яка є абсолютно безпечною, тому підходить навіть вагітним жінкам, людям, які страждають на супутні хвороби, та маленьким дітям.

Як зрозуміти, що настав час видалити родимку?

Самостійне рішення про видалення невуса лазером, зазвичай, не приймається. Навіть якщо ви хочете позбутися родимки з естетичних міркувань, консультація лікаря є обов’язковою.

Фахівець оглядає родимку під дерматоскопом, оцінює її стан. Якщо є підозра на те, що невус може бути злоякісним, призначається дата видалення. Процедура потребує всього одного візиту клініку: це легко, майже безболісно. Через певний час на місці невуса шкіра повністю загоюється: ймовірність того, що залишиться шрам або рубець, є дуже малою.